Агромаркет

З Миколаївського порту дозволили експорт вантажу кукурудзи за сприяння РБО

З Миколаївського порту дозволили експорт вантажу кукурудзи за сприяння РБО

Державна екологічна інспекція Північно-західного регіону Чорного моря дозволила портовому оператору відправити судно з експортованою кукурудзою, яке до цього не випускала з Миколаївського порту через негативний штамп на маніфесті радіологічного контролю.

Це стало можливим після звернення інспектора Ради бізнес-омбудсмена (РБО) до керівництва регіональної екологічної інспекції та безпосередньо до Державної екологічної інспекції України.

Як повідомили у РБО, скарга щодо заборони вивезення вантажу посадовими особами екологічної інспекції та Миколаївської митниці ДФС надійшла від портового оператора, що надає послуги з перевантаження, експедирування та оформлення експортних вантажів у Миколаївському порту.  

Його швидкопсувний вантаж кукурудзи був заблокований у порту на невизначений термін. При цьому оператор повністю підготував вантаж: отримав на нього фітосанітарні сертифікати й інші дозвільні документи, провів усі необхідні процедури та перевірки. Вантаж також успішно пройшов радіологічний контроль через спеціальну стаціонарну систему. Незважаючи на це, посадові особи екологічної інспекції не дозволили вивіз товару через нібито його екологічну небезпечність.

Інспектор РБО рекомендував екологічній інспекції перевірити підстави заборони вивезення вантажу та випустити судно до пункту призначення, наголосивши на короткому терміні зберігання кукурудзи.

За три дні після звернення скаржника екологічна інспекція виправила інформацію щодо проходження радіологічного контролю вантажу в супровідних документах та дозволила відправлення судна.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!