Агромаркет

З 1 лютого 2108 року Україна стане повноправним учасником Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

З 1 лютого 2108 року Україна стане повноправним учасником Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед

Україна набуде повноправної участі у Регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження з 1 лютого 2018 року.

Інструмент про приєднання України до Конвенції передано до Депозитарію Конвенції – Генерального Секретаріату Ради ЄС, повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Конвенція Пан-Євро-Мед – це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою.

Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю: ЄС, Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ), Чорногорія, Молдова та Македонія.

«Приєднання України до Пан-Євро-Мед сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн, – підкреслила торговий представник України Наталія Микольська. – Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України».

Наступним кроком має стати внесення змін до протоколів щодо походження товарів чинних угод про вільну торгівлю, які наша держава має зі сторонами Пан-Євро-Мед. У випадку ЄС такі зміни будуть затверджуватися рішенням Підкомітету з питань митного співробітництва Комітету Асоціації Україна – ЄС у торговельному складі.

Також досягнуто домовленості з грузинською стороною щодо укладення найближчим часом окремого протоколу про внесення змін до угоди про вільну торгівлю 1996 року.

За подібною процедурою будуть модифіковані відповідні угоди з Чорногорією та Молдовою. Далі – проведення консультацій із заміни правил походження товарів у Спільних Комітетах угод про вільну торгівлю з Македонією та з державами ЄАВТ. Фактично це суто технічні процедури, які повинні бути проведені і формалізовані впродовж 2018 року для максимального використання переваг Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з її учасницями.

Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає понад 50%, з них 40% – до країн ЄС.

Довідка

Конвенція Пан-Євро-Мед ‒ інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою.

Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була прийнята в 2012 році за ініціативи Європейського Союзу. Наразі Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. У процесі приєднання до Конвенції перебуває Грузія.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!