Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ЄС у 2021 році імпортує рекордні обсяги ріпаку, - прогноз

ЄС у 2021 році імпортує рекордні обсяги ріпаку, - прогноз

За даними консалтингової компанії Strategie Grains, посіви ріпаку в ЄС та Великобританії у 2021 році будуть трохи нижчими, ніж цьогоріч, пише Successful Farming.

Так, фахівці Strategie Grains оцінили площі посівів ріпаку в ЄС на рівні 5,45 млн. га проти 5,47 млн. торік. Це зумовлено тим, що європейські фермери зіткнулися з посушливими умовами під час посівного «вікна» для озимого ріпаку. Особливо це було відчутно у Франції.

«Посіви ріпаку та його врожайність за останні два роки в Європі зменшились через несприятливу погоду та шкідників», – йдеться в повідомленні.

При цьому обсяги врожаю ріпаку в ЄС Strategie Grains прогнозують на рівні 17,1 млн. тонн проти 17,3 млн. тонн, зібраних у 2019 році.

Крім того, консалтингова компанія прогнозує ЄС та Великобританії рекордні обсяги імпорту ріпаку на рівні 6,3 млн тонн, що на 0,1 млн тонн більше за попередню оцінку місяць тому і на 0,3 млн тонн більше за рекорд у 6 млн тонн минулого сезону.

«Збільшення імпорту буде необхідним, щоб компенсувати відстале виробництво в ЄС та стабільне споживання, особливо під час пікового зимового попиту на біодизель на основі ріпаку», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, майже весь ріпак Україна експортує до ЄС.

Журнали