Агромаркет

ЄС стимулюватиме фермерів до Green Deal

Згідно з програмою Green Deal, яку реалізує ЄС, європейські фермери отримуватимуть майже €250/га за зменшення викидів вуглецю у сільгосптоваровиробництві.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар» розповів власник AgroLand Group, д-р с.-г. наук Марек Ружняк.

За його даними, нині в Європі за ощадними технологіями обробляють 0,5%  сільгоспземель і з року в рік їх має ставати більше.

«Технологія безвідвального обробітку в Польщі охоплює 30-35% ріллі», – зауважив Марек Ружняк.

Він підкреслив, що під час останньої зустрічі «Великої сімки» було розглянуто питання щодо екологічних дій заради майбутнього покоління. Адже, як відомо, за останні 20 років температура на Землі піднялася на 2 градуси і це надзвичайно тривожна тенденція, яка потребує негайних заходів, зокрема, стосовно зменшення карбонового сліду.

«Євросоюз ухвалив програму Green Deal, яка в багатьох аспектах стосується сільського господарства, адже саме ця сфера спричиняє найбільші викиди грунтового вуглецю (карбону) під час агротехнологічних  операцій», – констатував Марек Ружняк.

За його словами, Green Deal є доволі актуальною в Європі, а з часом, цілком можливо, стане пріоритетною для суспільства.

«З 2023 року Євросоюз буде виділяти майже €250/га, щоб фермери використовували смуговий обробіток, зокрема й MZURI Pro-Till. Це робиться з метою зменшення викидів вуглецю та правильним використанням добрив. Green Deal – це політика захисту планети», – підсумував Марек Ружняк.

Нагадаємо, підтверджено економічні переваги технології MZURI Pro-till.