Агромаркет

ЄС став найбільшим торговельним партнером України

За 5 років дії Угоди про асоціацію Європейський Союз став найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 40,2% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України за результатами двосторонніх консультацій Україна – ЄС за участі першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки України Олексія Любченка та віце-президента Європейської Комісії Валдіса Домбровскіса.

У зустрічі також взяли участь віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, Посол ЄС в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, виконувач обов’язків директора Генерального Директорату Європейської Комісії “Торгівля” Леон Дельво, заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

«За 5 років дії Угоди про асоціацію Європейський Союз став найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 40,2% від загального обсягу зовнішньої торгівлі України. За результатами першого півріччя 2021 року обсяги зовнішньої торгівлі товарами у порівнянні з відповідним періодом 2020 року збільшилися на 34,1%, з яких: експорт на – 43,9% та імпорт на – 26,3%. Оновлення угоди про асоціацію має дати новий поштовх до якісної зміни структури торгівлі і збільшення частки товарів з доданою вартістю», – зазначив під час зустрічі Олексій Любченко.

Зі свого боку Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс підкреслив важливість для ЄС поглиблення взаємодії у економічних питаннях та розвитку торговельних взаємовідносин з Україною.

За словами Олексія Любченка, першочерговим завданням уряду є залучення інвестицій в економіку України. На сьогодні одним із перспективних механізмів залучення нових інвестицій у державний сектор економіки України є державно-приватне партнерство.

Крім того, йшлося про перегляд торговельних положень Угоди про асоціацію між Україною, процедуру укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятності  промислових товарів (АСАА), так званого, «промислового безвізу» для України, продовження консультацій стосовно запровадження системи торгівлі викидами, механізму коригування вуглецю на кордоні (СВАМ), з урахуванням імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС тощо.

Нагадаємо, Україна закриває дефіцит індичатини в ЄС.