Агромаркет

ЄС скорочує витрати на пiдтримку сiльського господарства

За попереднiми даними, ЄС скоротить витрати на проведення Спiльної сiльськогосподарської полiтики (СПП) на наступний бюджетний перiод (2021-27 роки) приблизно на 11% – до 365 млрд, тодi як на поточний перiод (2014-20 роки) було заплановано 408 млрд євро.

Про це свідчать дані iнформацiйного бюлетеня Європейської комiсiї, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Зокрема, у 2018 роцi загальний фонд ССП склав 58,5 млрд євро, з яких майже 71% було спрямовано на прямi виплати фермерам, ще 24,5% – на розвиток сiльських територiй i 4,6% – на ринковi заходи.

Якщо частка витрат на ССП у загальному бюджеті ЄС впродовж останнiх рокiв була в межах 40%, то за результатами 2018 року вона знизилась до 37,7%.

Серед країн ЄС за результатами 2018 року найбiльше на ССП витратили Францiя  – 16% всiх витрат, Iспанiя – 12%, Нiмеччина – 11%, Iталiя – 10% та Польща – 8%.

Бюджет ЄС планується на семирічний перiод. Так, за попередніми даними, частка ССП в загальному бюджетi ЄС скоротиться до 28,5%. Крім того, буде видiлено додатковi 10 млрд євро на дослiдницьку програму «EU’s Horizon Europe» для пiдтримки конкретних дослiджень та iнновацiй у галузi харчування, сiльського господарства, розвитку сiльської мiсцевостi та бiоекономiки.

Довiдка

Спiльна сiльськогосподарська полiтика (ССП) – це програма пiдтримки сектору сiльського господарства, здебiльшого фермерiв (малий i середнiй бiзнес) у ЄС. Головнi завдання ССП – забезпечити фермерам прийнятний рiвень життя, а споживачам – якiснi харчовi продукти за справедливими цiнами, зокрема, шляхом органiзацiї спiльного ринку сiльгосппродукцiї та застосування принципiв єдиних цiн, фiнансової солiдарностi та переваги спiльноти.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!