Агромаркет

ЄБРР розширить фінансування проєктів в Україні

В наступному році Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розширить фінансування проєктів в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Основні напрямки співпраці в 2024 році будуть стосуватись фінансування виробників обладнання для розмінування сільськогосподарських земель, проєкту страхування воєнних ризиків, а також кредитування реального сектору економіки.  

«Гроші, які йдуть на підтримку приватного сектору, мають суттєво більший кумулятивний ефект для економіки, ніж пряма бюджетна підтримка. Але щоб в Україну прийшли інвестори, ми маємо надати їм повноцінний захист. Саме тому мені приємно повідомити, що ЄБРР готує юридичне структурування та управління відповідним проєктом, а також підготовку продукту із страхування товарів в дорозі та на складах від воєнних ризиків разом із українськими страховими компаніями. На наступних етапах проєкт може теж включати страхування інвестиційних ризиків», – наголосила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлії Свириденко за результатами зустрічі з Президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Окремо обговорили можливість залучення ЄБРР у фінансування програм державної підтримки українського бізнесу, таких як «Доступні кредити 5-7-9%», або гранти на підтримку переробних виробництв та малого бізнесу.

Нагадаємо, ЄБРР надасть €182 млн на покращення експортної інфраструктури між Україною та ЄС.