Агромаркет

Японія домомагатиме з розмінуванням територій

Японія домомагатиме з розмінуванням територій

Японська агенція з міжнародного розвитку (Japan International Cooperation Agency – JICA) розпочала багаторівневу програму співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Про це повідомляє пресслужба «Українська перспектива».

Першим компонентом співпраці став пілотний проєкт, в рамках якого сапери з ДСНС отримають високотехнологічне обладнання для робіт з гуманітарного розмінування. Це міношукачі з функцією георадара ALIS (advanced landmine imaging system), які здатні не лише знаходити потенційний вибухонебезпечний предмет (ВНП) під ґрунтом, а також показувати на моніторі його форму. Проєкт офіційно розпочався у січні з тренінгу для українських саперів в Камбоджі. Тож поки міношукачі знаходяться в дорозі до України, 8 піротехніків з Києва, Харкова та Хмельницького опановують навики роботи з новим приладом у Камбоджі.  

Камбоджійський центр протимінної діяльності (Cambodia Mine Action Center – CMAC)  надав свої полігони та інструкторів для проведення тренінгу. Хенг Ратана. Генеральний директор Центру, зазначив, що за останні 30 років Камбоджа у співпраці міжнародними партнерами спромоглася очистити значну територію від мін та вибухонебезпечних предметів, і таким чином відродити нормальну життєдіяльність регіону.

Нагадаємо, розмінування потребують ще 110 тис. га сільгоспугідь Харківщини.