Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Яким має бути лікування вірусних захворювань у телят

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Яким має бути лікування вірусних захворювань у телят

Лікування вірусних захворювань у телят за наявності ознак діареї має бути насамперед спрямовано на усунення зневоднення організму й коригування електролітного балансу.

Якщо стан теляти на початку лікування не надто критичний, то лікування доцільно починати з перорального задавання розчинів електролітів. Дозу молока для напування знижують, замінюючи його розчином електроліту. Рекомендовано зменшити разову порцію рідини, що задається кожному теляті, збільшивши кратність випоювань на день.

За відмови від напування доцільно застосовувати шлунковий зонд. Якщо стан теляти критичний, слід вдатися до крайніх заходів – парентерального введення лікарських засобів.

Інфузійна терапія дозволяє вводити розчини електролітів безпосередньо у кров, насичуючи організм водою й мінеральними речовинами. Ефект такої терапії спостерігається вже за кілька хвилин на відміну від випоювання.

У комплексній терапії також застосовують антибіотики й вітамінні препарати для запобігання впливу вторинної мікрофлори та стимуляції обмінних процесів теляти для пришвидшення одужання.

Є дослідження, які показують, що примусовий моціон хворих телят (дозовано залежно від віку, стану теляти й стадії розвитку захворювання) значно підвищує швидкість одужання та знижує смертність майже вдвічі.

Потенціал зоонозності ротавірусів не визначено повністю, і сьогодні вважається, що зоонозний ризик низький від штамів великої рогатої худоби, хоча деякі вчені знаходять схожість між штамами людини та худоби.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: