Агромаркет

Який алгоритм агрострахування з держпідтримкою

Державна підтрімка в сфері агрострахування має бути зосереджена на те, щоб страхові компанії здійснювати виплати в заявленому обсязі.

Про це повідомляє пресслужба ГО «Аграрний союз України».

В ГО нагадали, що в світі виплати за системою агрострахування становлять плюс/мінус 10% від зібраних премій.

За даними Міжнародної фінансової корпорації, страхові компанії в Україні у 2007-2008 роках, коли було запроваджено агрострахування, не виплачували жодного разу понад 43%. А у 2015-2016 році сума виплат становила близько 5%.

Керівник Аналітичного центру ГО «Аграрний союз України» Лариса Старікова переконана, що участь держави має бути не в зібранні премій, а у гарантуванні страхових виплат.

«тобто коли премії збираються в повному обсязі, але коли настає страховий випадок держава бере участь і страховій немає куди дітися – треба свою частину теж виплатити» – уточнила вона.

Лариса Старікова констатувала, що на даний час для роботи у сфері страхування з державною підтримкою працюватиме такий алгоритм: страхова компанія має отримати ліцензію, яка свідчить про те, що її діяльність відповідає вимогам закону «Про страхування» та додатковим вимогам, встановленим НБУ. Мінагрополітики публікує на офіційному сайті перелік уповноважених страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

«Потім страхова компанія подає до Мінагрополітики інформацію про кожен укладений, продовжений або припинений договір страхування, кожен випадок виплати страхового відшкодування або відмови у виплаті страхового відшкодування, а міністерство встановлює форми такого інформування», – підсумувала Лариса Старікова.

Нагадаємо, держава частково компенсуватиме аграріям страхування врожаю. Також ми писали, що на страхування врожаю з держбюджету виділили 240 млн грн.