Агромаркет

Яких підходів варто дотримуватися при організації агробізнесу, — думка

Чимало непрофільних інвесторів уявляють агробізнес як ланцюжок елементарних етапів: посіяв — почекав, коли виросте — зібрав урожай — поклав гроші в кишеню. Насправді в сільгосппідприємстві, як і в промисловому виробництві, дуже важливо дотримуватися технологій, терміну поставок і виконання зобов’язань, високопрофесійні кадри, гнучкість.

Таку думку AgroTimes висловив співзасновник ДП «Зернятко» Сергій Глушко.

«Особисто для мене це був абсолютно новий бізнес (аграрний — ред.), тому для вироблення якоїсь особливої стратегії елементарно бракувало знань і глибини розуміння. Але я мав великий досвід роботи в промисловому виробництві й підійшов до створення агрокомпанії саме з мірками промислового виробництва, — додав він. — Це було правильне рішення».

Так, незважаючи на складні кліматичні умови у 2020 році, підприємство вчасно провело всі агротехнічні заходи й жнива — зібрали добрий урожай.

«Це свідчить про те, що попередні роки ми розвивались у правильному напрямі: вивчали зміни клімату, адаптували технології вирощування культур, інвестували в техніку, ретельно прораховували ризики, усі зароблені кошти вкладали у розвиток — в результаті виявилися добре підготовленими до викликів, мобільними й гнучкими до нових реалій», — констатував співзасновник ДП «Зернятко».

Нагадаємо, агрохолдинги з земельним банком понад 10 тисяч гектарів погано керовані.