Агромаркет

Як зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди

В Україні з 15 липня 2020 року зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди, прописані в Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», що набрав чинності 16 січня 2020 року.

Про це повідомляється на юридичному Телеграм-каналі AgriTax.

Як розповіла AgroTimes  керуючий партнер Martyniv Law Firm, керівник податкової практики Андріана Мартинів, аби підготуватися до всіх нововведень, необхідно звернути увагу на кілька основних положень закону:

  • Дата укладення договору. У документі обов’язково має бути зазначена дата, коли сторони дійшли згоди щодо усіх умов договору та підписали його.
  • Автоматична пролонгація договору оренди «працює», якщо одна сторона за місяць до закінчення строку дії договору не подала до реєстру речових прав  заяву про виключення відомостей про поновлення договору.
  • Строк дії договору обраховується з дати його укладення, а право оренди з дати реєстрації такого права в Державному реєстрі речових прав. Істотною умовою є саме строк (роки, місяці, дні, години), а не термін (календарна дата).
  • Договори на управління спадщиною не можуть містити умову про поновлення такого договору, і сторони не мають права на автоматичне поновлення за таким договором.
  • Власник земельної ділянки може встановити та відкликати вимогу щодо нотаріального посвідчення договору навіть, якщо це не вимагає закон. Така вимога  фактично є обтяженням.
  • Строк на реєстрацію речових прав. Раніше законодавством не було врегульовано період, протягом якого необхідно зареєструвати речове право (оренда, емфітевзис) в реєстрі. Тепер на це буде відведено рік.
  • Договори без умови про автоматичне поновлення. Слід звернути увагу на те, як саме в договорі оренди прописано строк договору. Комбінація строку і терміну «договір укладено на 7 років терміном до 02.02.2027 року» може перешкоджати автоматичній пролонгації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!