Агромаркет
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агромаркет

Як зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В Україні з 15 липня 2020 року зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди, прописані в Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», що набрав чинності 16 січня 2020 року.

Про це повідомляється на юридичному Телеграм-каналі AgriTax.

Як розповіла AgroTimes  керуючий партнер Martyniv Law Firm, керівник податкової практики Андріана Мартинів, аби підготуватися до всіх нововведень, необхідно звернути увагу на кілька основних положень закону:

  • Дата укладення договору. У документі обов’язково має бути зазначена дата, коли сторони дійшли згоди щодо усіх умов договору та підписали його.
  • Автоматична пролонгація договору оренди «працює», якщо одна сторона за місяць до закінчення строку дії договору не подала до реєстру речових прав  заяву про виключення відомостей про поновлення договору.
  • Строк дії договору обраховується з дати його укладення, а право оренди з дати реєстрації такого права в Державному реєстрі речових прав. Істотною умовою є саме строк (роки, місяці, дні, години), а не термін (календарна дата).
  • Договори на управління спадщиною не можуть містити умову про поновлення такого договору, і сторони не мають права на автоматичне поновлення за таким договором.
  • Власник земельної ділянки може встановити та відкликати вимогу щодо нотаріального посвідчення договору навіть, якщо це не вимагає закон. Така вимога  фактично є обтяженням.
  • Строк на реєстрацію речових прав. Раніше законодавством не було врегульовано період, протягом якого необхідно зареєструвати речове право (оренда, емфітевзис) в реєстрі. Тепер на це буде відведено рік.
  • Договори без умови про автоматичне поновлення. Слід звернути увагу на те, як саме в договорі оренди прописано строк договору. Комбінація строку і терміну «договір укладено на 7 років терміном до 02.02.2027 року» може перешкоджати автоматичній пролонгації.
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!