Як роботодавцям отримати компенсацію за працевлаштування переселенців
Роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Про це в колонці для Аgrotimes розповіла Катерина Дудка, консультант з обліку та управління персоналом молочних ферм.
По-перше, потрібно подати заяву про компенсацію витрат до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця.
Заяву слід подавати не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування ВПО.
Заяву можна: надіслати в електронній формі через портал «Дія», надіслати на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості або подати в паперовій формі особисто під час відвідування центру зайнятості.
Якщо роботодавець подає Заяву на папері або електронною поштою, то слід використовувати форму заяви, затверджену Державним центром зайнятості. До Заяви слід додати всі документи, передбачені Порядком та зазначені у формі Заяви, зокрема: копію наказу про працевлаштування ВПО, копію довідки про взяття на облік ВПО, відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІБ, ІНН або серія та номер паспорта, якщо є відмова від ІНН).
Якщо роботодавець подає заяву через «Дію», то він має створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі «Дія» та пройти процедури, що буде підказувати портал.
Наразі ця послуга в «Дії» ще не запущена, рекомендуємо слідкувати за обновленнями.
Якщо роботодавець подає заяву через портал «Дія», то повідомлення щодо рішення щодо надання компенсації або відмову надходить автоматично на порталі в особистому кабінеті.
Якщо заява подавалась в інший спосіб, то рішення щодо надання компенсації або щодо відмови приймається протягом 5 календарних днів після подання заяви, а ще протягом 3 календарних днів це рішення направляється роботодавцю.
Кошти за перший місяць мають бути перераховані протягом 5 робочих днів після прийняття рішення щодо надання компенсації /або отримання відомостей з Реєстру роботодавців отримувачів компенсації витрат через портал «Дія».
Підтвердити продовження зайнятості ВПО можна засобами Порталу «Дія» або шляхом подання повідомлення центру зайнятості (безпосередньо або на адресу електронної пошти).
Наразі форму підтвердження, чітко не визначено, але це може бути форма Відомості про надання компенсації, що є додатком до Заяви.
Нагадаємо, понад третина виробників молока працевлаштувала вимушених переселенців.