Агромаркет

Як перейти на єдиний рахунок для сплати податків

ДПС оприлюднила алгоритм, як перейти на єдиний рахунок для сплати податків, запроваджений 2021 року.

Як пояснює  у своїй статті для  AgroTimes сертифікований аудитор, судовий експерт КНДІСЕ Катерина Проскура, для цього через Електронний кабінет слід подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Також необхідно отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок. Крім того, слід  надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, і надалі  сплачуватимуть платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.

«Відмовитися від використання єдиного рахунку можна буде з 1 січня наступного календарного року. Реквізити рахунків (по областях у форматі xls) наведено на сайті Казначейства або на сайті ДПС. Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», – підкреслила Катерина Проскура.

Вона нагадала про те, що йдеться про річний звітний період для платників податку на прибуток з доходом до 40 млн гривень. У 2021-му річний звітний період з податку на прибуток застосовується платниками, у яких річний дохід за 2020 звітний рік не перевищує 40 млн гривень. Відповідні зміни було внесено до п. 137.5 ПКУ. Також з цієї дати з’являться звітні періоди для ФОПів та юросіб-«єдинників» при нарахуванні доходів нерезидентам. Вони будуть подавати річну декларацію з прибутку.

«Однак, дію нового пп. «д» п. 137.5 ПКУ перенесено на 1 січня 2022 року. Тобто саме з 2022 року діятиме новий річний звітний період для юросіб-«єдинників» щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в порядку, визначеному статтею 39-2 ПКУ, яку теж відтерміновано», – зауважила вона.

Нагадаємо,  знову зміни у порядках заповнення податкових накладних та податкової звітності з ПДВ.