Агромаркет

Ягідний кооператив із Чернігівщини інвестував у холодильне обладнання понад 30 млн грн

У Чернігівській області 12 фермерів разом з «Ніжинагроінвест» об’єдналися в СОК «Дари Чернігівщини», аби експортувати ягідну продукцію на європейський ринок. Так, протягом останніх двох років вони поставили на ринки ЄС 1,5 тисячі тонн заморожених ягід місцевого виробництва, повідомляє Gorod.cn.ua.

Також кооператив збудував сучасний цех шокової заморозки. Вартість холодильного комплексу – понад 30 млн грн, з державного бюджету компенсували 2,5 млн грн.

«95% продукції експортується за кордон. Ми не справляємось з тими замовленнями, які маємо на даний момент. Головне в Європі – мати гарну якість. Якщо ти будеш слідкувати за якістю, в тебе ніколи не буде проблем з продажем», – розповів голова кооперативу «Дари Чернігівщини».

Спочатку ягода заморожується при температурі -38°C, а потім зберігається при -20°C. Як розповідає голова кооперативу, ця технологія дозволяє утримати ідеальну за своїми характеристиками продукцію. Наразі тут за добу заморожують 8 тонн ягід. Найближчим часом мають намір вийти на 20 тонн.

«З гектара малини можна збирати мінімум 10 тонн ягід, якщо нормально доглядати. Тому навіть звичайне ферменське господарство, з однієї сім’ї, може заробляти за сезон 20-25 тисяч доларів. І мені здається це нормальні кошти, для того щоби жити, існувати в селі», – зазначив Андрій Білий.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!