Агромаркет

Високі прогнози врожаю, зміцнення гривні та падіння світових ринків знижують ціни на пшеницю

Цього року в Україні очікується рекордний урожай пшениці переважно високої якості, а співвідношення продовольчої до фуражної – 70% до 30% відповідно. При цьому на її вартість тиснуть одразу кілька чинників: високі прогнози врожаю в Європі, падіння фондових та сировинних ринків у світі, зміцнення гривні.  

Про це AgroTimes повідомила експерт аграрних ринків, заступниця директора компанії «ПроАгро Груп» Марія Колесник.

За її словами, наразі тривають жнива у Франції, при чому прогнози виробництва пшениці, якість якої невисока, збільшилися з 38 до 41 млн тонн, що спричинило зниження цін на французьку пшеницю. Загалом у Європі очікуються більші обсяги виробництва пшениці, ніж торік і це чинить тиск на ринок в цілому.

«Зміцнення гривні також знижує ціни на українську пшеницю, проте вплив курсу валют найбільш відчутний, коли немає інших чинників. Натомість для України важлива ситуація на ринку сусідньої Росії. Там цього року через посухи прогнози врожаю знизились, що може дати підтримку вартості нашої пшениці», – зазначила Марія Колесник.

Найбільш довготривалий вплив на ціну має фактор високого врожаю, повідомила Марія Колесник. На її думку, це в найближчий час стане головним фактором тиску на ціни, що змусить багатьох виробників притримати ціни на зерно.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!