Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Виробництво соняшнику в Північному регіоні зросло майже в 7 разів, – дослідження

Майже 40% українського врожаю соняшнику дає Північний регіон, де впродовж останніх років найбільше зросли як посівні площі під культурою, так і її врожайність.

Про це зазначила менеджер з розвитку в компанії Maxigrain Олена Нероба під час конференції  «Вмикаємо сезон. Північний регіон».

За її словами, через посуху аграрії не отримали очікуваних обсягів врожаю, через що, в тому числі, спостерігалося зростання цін на насіння соняшнику. Тому експертка не виключає, що під час  весняно-посівної кампанії площі під соняшником зростуть.

«Загалом по Україні площі під соняшником за останні 30 років зросли майже в 4 рази, а от у Північному регіоні – у 5,5 разів. І наразі це третина від усіх українських посівів соняшнику», – зазначає фахівець.

Разом з тим, вона відзначає, що з 1990-го року виробництво соняшнику в регіоні зросло десь в 6,6 разів за рахунок гарної врожайності, в той час як в країні –  в 4 рази. 

«Майже 38% українського врожаю походить з Центральної або Північно-східної частини України. Така сама ситуація і з врожайністю. Якщо середня врожайність по Україні, з урахування скорочення на тлі посухи, трохи більше 2 т/га, то в регіоні вона на 10% вища за середній показник», – додає Олена Нероба.

Відтак, на її переконання, у Північному регіоні – найбільший потенціал для соняшнику та кукурудзи. Це обумовлено постійним зростанням врожайності та логістичною структурою, яка є оптимальною для постачання зерна в порти для експорту.

Нагадаємо, що площі під кукурудзою в Північному регіоні також зросли, зокрема, більш, ніж ушестеро.