Агромаркет

Виріс індекс інвестпривабливості України

З початку року індекс інвестиційної привабливості України зріс з 2,4 до 2,84.

Такі результати дослідження були презентовані Європейською бізнес асоціацією (ЄБА) під час експертного обговорення поточного стану інвестиційного клімату України, передає урядовий портал.

Дослідження продемонстрували суттєве покращення настроїв топ-менеджерів компаній, які входять до асоціації, зокрема 32% опитаних вважають, що інвестиційний клімат покращився за останні 6 місяців.

“Європейська бізнес асоціація проводить аналіз інвестиційних настроїв в Україні з 2008 року. Мінекономіки зацікавлено в такому дослідженні, оскільки питання покращення інвестиційної привабливості України  та розвиток інституційних механізмів захисту прав інвесторів є один з ключових пріоритетів Уряду та України”,- зазначив перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк.

Він наголосив на важливості запуску механізму державної підтримки та супроводження інвесторів відповідно до Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Його реалізація сприятиме активізації інвестиційної діяльності в цілому, а також зростанню конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку. На сьогодні Мінекономіки розробило майже всю підзаконну нормативно-правову базу для його практичного запуску.

Крім того, Міністерство продовжує роботу по реалізації Закону України “Про індустріальні парки”. Наразі Мінекономіки та профільний комітет парламенту готують комплексні зміни законодавства, що направлені на створення додаткових стимулів для резидентів та керуючих компаній індустріальних парків.

“Питання створення регіональної мережі індустріальних парків та надання їм державної підтримки суб’єктам є один із пріоритетних напрямів розвитку регіонів. Станом на сьогодні до Реєстру вже включено 50 індустріальних парків. Проте лише у 25 із них визначено керуючі компанії, а у 8 є учасники. Ми маємо створити мережу індустріальних парків, що існують не лише на папері. Це має бути по-справжньому дієвий інструмент залучення інвестицій, соціального та економічного розвитку”, – додав Володимир Гринюк. 

Нагадаємо, обсяги капітальних інвестицій у харчову промисловість зростуть до 28 млрд грн.