Втрати України через скорочення експорту зерна МВФ оцінює у $800 мільйонів щомісяця
Незадовільна робота «зернового коридору» та продовження заборони на експорт деяких видів української агропродукції до країн ЄС призведе до додаткових втрат країни до до 800 мільйонів доларів США на місяць.
Про це йдеться в документі МВФ за підсумками першого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) для України.
У МВФ нагадали, що наразі спостерігається скорочення обсягів експорту зерна. Ураховуючи зменшення запасів збіжжя і врожаїв, обсяги експорту можуть ще зменшитися.
За оцінками НБУ, через через зупинку «зернового коридору» експортні втрати додатково становитимуть 290 мільйонів доларів США на місяць.
У разі подальшої заборони імпорту агропродукції до країн ЄС навіть з можливістю транзиту, це значною мірою не вплине на експортні втрати, але втрата ринків буде важливим для олії та насіння олійних культур та інших харчових продуктів (наприклад, молока та м’яса), особливо ураховуючи, якщо «зерновий коридор» працюватиме на повну потужність.
«У результаті вплив на зернові та незернові продукти становитиме близько 170 доларів США мільйонів на місяць до середини вересня та зростатиме, якщо він залишиться на місці, коли почне надходити новий врожай», – зауважують у МВФ.
У МВФ вважають, що у разі подовження на заборони на імпорт деяких видів агропродукції до країн Євросоюзу та неефективної роботи «зернового коридрору», складнощі, пов’язані із логістикою
виклики, зможуть збільшити збитки до 800 мільйонів доларів США на місяць.
Нагадаємо, збитки аграріїв через простій у «зерновому коридорі» становлять 30 доларів на тонні.