Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Втрати світової економіки через деградацію земель становлять 10% річного ВВП

На сьогодні у світі деградація землі охоплює майже 2 млрд га, що випливає в економічні втрати у розмірі 10% від загального річного валового продукту.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

При цьому проблеми зростають разом зі збільшенням кількості населення, яке до того ж стає заможнішим та урбанізованим. Збільшення попиту на продовольство для забезпечення населення призводить до більш інтенсивного використання земельних ресурсів.

Втім, існують ефективні природоохоронні рішення, які уряди та громади можуть застосовувати для виробництва більшої кількості продуктів харчування, кормів та клітковини, зберігаючи землю для наступних поколінь.

«Оскільки COVID-19 впливає на економіку та збільшує вразливість наших систем харчування, стає особливо важливим посилити здатність фермерів утримувати джерела продовольства та свої доходи, одночасно захищаючи здоров’я земельних ресурсів», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, проєкти ФАО, що підтримуються Глобальним екологічним фондом (GEF), ведуть боротьбу проти деградації земель, використовуючи арсенал стійких методів використання та управління землею, які надають можливість людям захищати свою землю, воду та спадщину, одночасно підвищуючи продуктивність.

Нагадаємо, у світі працює 282 проєкти з регенерації сільгоспземель, в Україні – жодного.