Агромаркет

У світі працює 282 проєкти з регенерації сільгоспземель, в Україні – жодного

На сьогодні у світі функціонує 282 проєкти з регенерації земель сільськогосподарського призначення, тоді як в Україні – жодного.

Про це AgroTimes повідомила керуючий партнер компанії CleverAgrі Ірина Кравець.

За її словами, більшість таких проєктів сконцентровані в США, і навіть в Африці їх більше, ніж у Східній Європі та Азії. За даними ООН, третина верхнього шару сільгоспземель у світі різко деградувала. І якщо не змінити підходи до господарювання, повну їх деградацію прогнозують протягом наступних 60 років.    

«У створенні проєктів з регенерації ґрунтів у нашій країні повинні бути зацікавлені в першу чергу власники землі та її користувачі (фермери) і, звісно, держава. Я вважаю, що у нас повинні працювати державні програми з відстеження здоров’я грунтів, вестися реєстри і, в ідеалі, повинен бути створений єдиний портал, де буде зібрана інформація про сівозміни, внесені хімікати, щільність, вологість та інші хімічні й фізичні показники стану ґрунтів», – вважає Ірина Кравець.

За її словами, впровадити таку програму нескладно, але наразі на заваді цьому стоїть бажання отримати максимальний прибуток з наявних угідь. І відкриття ринку землі цю ситуацію не покращить, принаймні у найближче десятиліття, поки відбуватиметься перерозподіл земель.  

«Нам потрібна державна програма щодо збереження здоров’я грунтів, заснована на моніторингу та цифровізації даних. Це запорука нашої продовольчої, екологічної та економічної безпеки, запорука здоров’я населення і збереження біорізноманіття. В іншому разі щонайменше через 20 років на наших чорноземах без товстого шару хімікатів нічого не ростиме», – зазначила Ірина Кравець.

Як повідомлялося раніше, держава повинна залишити за собою право контролю за станом ґрунтів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!