Агромаркет

Вся інформація щодо держпідтримки відтепер на спеціальному дашборді

Вся інформація щодо держпідтримки відтепер на спеціальному дашборді

На сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України з`явився дашборд «Державна підтримка», який інформує про всі фінансові виплати та можливості, що стосуються державної допомоги.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства Україниж.

«Тепер будь-хто може детально ознайомитися з усіма напрямами держпідтримки і до кінцевого бенефіціара побачити, хто цю фінансову допомогу отримав. Тобто інформація публічна і охоплює три останні роки.  Її можна фільтрувати за програмами, за регіонами. Крім того, ми опублікували дані про кількість отримувачів – юридичних осіб. Є інформація і в картографічному вигляді. А сортування інформації дозволяє нам в динаміці бачити лідерів або ж тих, хто відстає в одержанні держпідтримки. Загалом панель є простою у користуванні», — розповів заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

Він також додав, що на дашборді є підсумкова інформація – рейтинг 30 отримувачів, які роблять найбільший внесок в розбудову, створюють робочі місця, сплачують податки.

«Думаю, цей інструмент буде корисний і для аналітичних цілей, оскільки ми можемо бачити, які тренди, галузі чи підгалузі потребують більшої підтримки», — наголосив він.

Найважливішою ціллю для Мінагрополітики, в контексті цифровізації, є запровадження можливостей подачі заявок на державну підтримку онлайн, через механізм роботи з державним аграрним реєстром (ДАР).

«Програмне забезпечення для його функціонування вже розроблено. Зараз ми займаємося технічною прийомкою програмного забезпечення і сподіваємося, що вже з 2022 року зможемо запустити цей механізм», — наголосив Тарас Дзьоба.

Як зазначив заступник Міністра, ДАР інформуватиме сільгоспвиробників, на яку держпідтримку вони можуть розраховувати і звертатися через онлайн-механізм за нею.

Нагадаємо, дебіторську заборгованість за довгостроковими програмами підтримки погасять у наступному році. Раніше у МінАПК анонсували реалізацію нових програм держпідтримки аграріїв.