Агромаркет

Вплив коронавірусу на світову економіку недооцінений, - економіст

Інвестори обманюють самі себе в оцінках того, наскільки гострою проблемою для економіки стане коронавірус.

Про це у своїй колонці для Financial Times.написав економіст Нуріель Рубіні, який передбачив фінансову кризу 2008 року, передає «Економічна правда»

За його словами, цього тижня, коли інвестори в паніці влаштували розпродаж активів, реакція фондових ринків на спалах була «м’якою». Всупереч думці інвесторів, найгірше попереду, вважає економіст.

Він назвав чотири головні помилки інвесторів щодо хвороби. Ці помилкові припущення, за його словами, призвели до того, що в кінці січня, незважаючи на поширення захворювання, фондові ринки США виросли до нових максимумів.

«Стає очевидно, що це глобальна пандемія, а не зосереджена в Китаї епідемія. Ми також як і раніше не знаємо, скільки країн в Азії та інших частинах планети зіткнеться з гострими спалахами – швидше за все, таких буде ще багато. Ідея про те, що пік впливу на економіку буде досягнуто до кінця першого кварталу, виглядає дуже ненадійною», – пише Нуріель Рубіні.

Він також зазначає, що Китаю завдано масштабних збитків, а міжнародні ланцюжки поставок серйозно порушені. Зараз на Китай припадає близько 20% світового ВВП, а не крихітні 4%, як під час епідемії SARS [важкого гострого респіраторного синдрому] в 2003 році. Додайте до цього економічний шок для великих економік на кшталт Японії, Південної Кореї та Італії. Коли хвороба пошириться на інші розвинені ринки, збиток зросте.

За його словами, світова економіка після перемоги над вірусом не почне різко зростати. Навіть якщо китайське виробництво зменшується всього на 2% в першому кварталі, це скорочення на 8% в річному вираженні. Віра в здатність економіки Китаю рости на 4% за квартал надто оптимістична.

«У минулому році компанії знижували капітальні витрати, оскільки топ-менеджери чекали, поки зникнуть ризики, пов’язані з торговельною війною США і Китаю, а також з Brexit. З частковим зникненням цих залишкових ризиків капітальні витрати будуть відкладатися і далі через прагнення почекати і побачити, наскільки гострим і масштабним буде поширення вірусу», – зауважив експерт.

Він також зазначив, що в американського Федрезерву залишається лише близько 1,5 процентного пункту в запасі. Федрезерв, ймовірно, відреагує зниженням ставок у другому кварталі, що призведе до короткострокового полегшення на ринку. Але спалах коронавірусу – це перш за все негативний шок з точки зору поставок, через який сповільнюється економічне зростання, а також збільшуються витрати й інфляція. За допомогою кредитно-грошової політики врегулювати таке не можна, написав Нуріель Рубіні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!