Агромаркет

Вінниччина – лідер за кількістю виданих аграрних розписок

Вінниччина – лідер за кількістю виданих аграрних розписок

У 2023 році агровиробники видали 572 аграрні розписки на загальну суму 4.3 мільярди гривень, що в еквіваленті становить 117.4 мільйонів доларів США.

 Про це повідомляє пресслужба  Проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу».

Середня сума кредиту становить 205 тисяч доларів США, що на 24 % менше ніж минулоріч. Кредитори надають позики частіше під фінансові аграрні розписки, ніж під товарні аграрні розписки. Середня сума позики під фінансову аграрну розписку становить 225 тисячі доларів США, а під товарну – 170 тисяч доларів США.

За залученими обсягами фінансування через аграрні розписки лідером серед областей України є Миколаївщина. Одещина та Вінниччина на другому та третьому місці відповідно. За кількістю виданих аграрних розписок лідером серед областей України є Вінниччина. Одещина та Київщина на другому та третьому місці відповідно.

Кредитування під аграрні розписки надають постачальники матеріально-технічних ресурсів (39%), дистриб’ютори (24%), банки (18%), трейдери-резиденти (3%), переробні підприємства (1%).

Найбільша сума фінансування була залучена під заставу соняшнику ($24.5 млн), ріпаку ($22.1 млн) та кукурудзи ($21.4 млн

Нагадаємо, найчастіше аграрні розписки видають під заставу пшениці.  Раніше ми писали, що Рівненщина – лідер за залученими обсягами фінансування через аграрні розписки.