Агромаркет

Вінниччина – лідер за кількістю виданих аграрних розписок

Вінниччина – лідер за кількістю виданих аграрних розписок

Сумарно у 2023 році агровиробники видали 706 аграрних розписок на суму 5.2 млрд грн, що еквівалентно 140.9 млн доларів США.

Про це повідомляє пресслужба  Проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу». 

Кредитори частіше видають кредити за фінансовими аграрними розписками (69% від загальної вартості виданих розписок), ніж за товарними (31% від загальної суми кредитування). Середня сума кредиту за фінансовою аграрною розпискою становить 219 тис. доларів США, а за товарною – 166 тис. доларів США. Кредитування під аграрні розписки надають постачальники засобів виробництва (31%), дистриб’ютори (20%), банки (15%), трейдери-резиденти (2%), переробні підприємства (1%).

Лідером серед областей України за обсягами фінансування за аграрними розписками є Миколаївщина. Одещина та Тернопільщина посідають друге та третє місця відповідно. Лідером серед областей України за кількістю виданих аграрних розписок є Вінницька область. Одеська та Київська області посідають друге та третє місця відповідно.

Найбільший обсяг фінансування було залучено під заставу соняшнику ($31.4 млн), кукурудзи ($28.7 млн) та пшениці ($23.7 млн). Фінансування також надавалося під аграрні розписки на такі культури, як томат ($5.8 млн), соя ($5.6 млн), ячмінь ($2.4 млн) та яблука ($0.5 млн).

Нагадаємо, найчастіше аграрні розписки видають під заставу пшениці.