Агромаркет

Відсьогодні стартує податкова амністія

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року українці можуть задекларувати свої активи та сплатити з них збір до бюджету.

Про це розповідає АgroТimes.

Обов`язковому декларуванню, як ідеться в публікації, підлягають активи, право власності на які було набуто до 1 січня 2021-го.

За умови добровільного декларування можна не вказувати джерело отримання доходів. Крім того, задекларувати свої активи можуть як громадяни України, так і ті, хто живе за кордоном, однак на момент отримання тіньових доходів були резидентами України.

Якщо активи розміщені в українських банках, незалежно від того, чи у гривні, чи у валюті, доведеться сплатити до бюджету 5% від вартості активів. Ставка оподаткування активів у закордонних банках, крім фінансових установ у країнах-агресорах, становить 9% При цьому передбачено пільговий період до 1 березня 2022 року, протягом якого ставка оподаткування задекларованих активів становить 7%.

Якщо декларант придбає за кошти, що легалізуються, державні облігації, ставка оподаткування становитиме 2,5%. Збір за декларування можна сплатити рівним частинами, але за вищими ставками. Якщо декларант не сплачує своєчасно збір із задекларованих активів, декларація вважається неподаною.

«Автори механізмів податкової амністії в Україні вважають, що вона дозволить вивести з тіні до 20 млрд доларів, у результаті чого державний бюджет отримає до 1 млрд доларів. Такий сценарій є дуже оптимістичним. А зважаючи на те, що податкова амністія ставить у нерівні умови добросовісних платників податків, цілком можливо, що вони теж почнуть приховувати доходи для другої хвилі амністії», – роз’яснює виданню Тетяна Паєнтко, керуючий партнер ТОВ «АК «Міжнародна правова безпека».

Раніше Рада ухвалила закон про податкову амністію.