Агромаркет

Відміни ПДВ для зернових і олійних культур не буде, – ДФС

Відміни ПДВ для зернових і олійних культур не буде, – ДФС

Державна фіскальна служба (ДФС) не ініціюватиме поправки до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування ПДВ поставок на внутрішній і зовнішній ринки зернових та олійних культур.

«Проектної ініціативи або пропозиції щодо законодавчих змін немає. Це було просто питання до асоціації («Укроліяпром». – Ред.): як вони вважають, можливий такий механізм чи ні, – пояснила директор департаменту аудиту ДФС Наталя Рубан. – Якщо б вони просто відповіли, що вони проти такої ініціативи, на цьому б усе й закінчилося».

Нагадаємо, ДФС направила асоціації «Укроліяпром» листа, в якому просила оцінити пропозицію щодо скасування оподаткування операцій із поставки на митній території країни та на експорт пшениці, ячменю, соєвих бобів, ріпаку (насіння), насіння соняшнику, соєвої, соняшникової, ріпакової та гірчичної олії.

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов зазначив, що така пропозиція ДФС уже викликала хвилювання на ринку.

«І Bloomberg, і Reuters опублікували, що Україна планує скасовувати ПДВ (для зернових і олійних. – ІФ), прийшли запити з офісів – правда це чи ні, – зазначив він. – Для ринку потрібна прозорість хоча б на сезон. Коли серед сезону з’являється така турбулентність, це відразу позначається на ділових відносинах».

Аграрні асоціації відзначили, що за впровадження такої ініціативи сільгоспвиробникам доведеться компенсувати сплачений своїм контрагентам ПДВ за рахунок підвищення собівартості товару.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!