Агромаркет

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт щодо посилення захисту бджільництва

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів по захисту бджільництва» (№2140). Документ має на меті посилити кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

Законопроєкт, зокрема, передбачає запровадження штрафів від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 8500 грн) або громадські роботи на строк від 120 до 200 годин у разі застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору без повідомлення фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом і органів місцевого самоврядування, незважаючи на наявність можливості надати ці відомості.

За такі ж дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом, пропонується запровадити штрафи від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн – 17000 грн) або обмеження волі на термін до 5 років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років.

Істотною шкодою вважається матеріальний збиток бджолярам, який у 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Ідеться також про іншу істотну шкоду, заподіяну природному середовищу у сфері бджільництва.

Пропонується також встановити час для обробки ЗЗР медоносних рослин в період медозбору виключно в нічний час – з 21:00 до 05:00.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!