Агромаркет

Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

Верховна Рада 10 липня ухвалила в другому читанні і в цілому закон № 6673 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур».

Проект закону підтримали 234 народні депутати.

Закон передбачає встановлення процедури уповноваження лабораторій на проведення фітосанітарної експертизи (аналізу), введення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з метою затвердження висновків лабораторій та фітосанітарних сертифікатів, виданих на їх основі.

Документ законодавчо врегульовує проведення фітосанітарної експертизи та арбітражної фітосанітарної експертизи.

Термін дії висновку фітосанітарної експертизи на території України становитиме 14 днів. Під час видавання фітосанітарного сертифіката на експорт і реекспорт враховуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Також передбачається запровадження адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи.

Зокрема, за повторне протягом року порушення проведення експертизи, що призвело до отримання від країни-імпортера двох і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам, передбачений штраф для посадової особи від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!