Агромаркет

Вартість активів держпідприємств перевищує 30 млрд грн — Зубрицький

Вартість активів держпідприємств перевищує 30 млрд грн — Зубрицький

Приватизація має стати пріоритетом у реформах через декілька причин.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник керівника робочої групи з питань приватизації держпідприємств Мінагрополітики Олексій Зубрицький.

Першою причиною експерт назвав те, що держпідприємства хронічно генерують збитки для бюджету «У 2014 році це були сотні мільярдів, в минулому році, незважаючи на кратне підняття тарифів, десятки мільярдів. Цьому є як об’єктивні причини: зношена інфраструктура, слабкий менеджмент, нестача обігових коштів, але в більшості випадків це все-таки корупція і крадіжка», — вважає Олексій Зубрицький.

Друга причина — майже всі корупційні скандали в країні тим чи іншим чином пов’язані з держпідприємствами, боротьбою за контроль над ними, вважає експерт.

Третя причина — за даними Мінфіну, «держпідприємства сидять на горі грошей — їх активи перевищують 30 млрд грн, в той час як країна живе від одного кредитного траншу до іншого».

Нагадаймо, в підпорядкуванні Мінагрополітики 571 підприємство, з них 116 виконують освітню функцію (більшість з них передали Міністерству освіти), 150 перебувають у стадії банкрутства і ліквідації, ще 150 — в процесі реструктуризації, близько 30 знаходяться в Криму.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!