В Єврокомісії наполягають на скасуванні Угорщиною заборони на імпорт української агропродукції
Заборона урядом Угорщини імпорту української агропродукції безпідставна і має бути скасована.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Позиція Європейської комісії не змінилася: ми закликаємо відповідні держави-члени скасувати свої односторонні заходи, і ми продовжуємо співпрацювати з ними з метою забезпечення цього результату. Ми не вважаємо, що ці заходи, які ризикують фрагментувати єдиний ринок, є виправданими після нещодавнього комплексного оновлення Угоди про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між ЄС та Україною», – зазначив речник Європейської комісії з питань розширення Тома Реньє.
Водночас Реньє наголосив, що в ЄК не вважають ці кроки необхідними, враховуючи силу та захист, чітко запропоновані оновленою Угодою від минулого року та включаючи захисне положення, яке може бути активоване у випадку, якщо додатковий імпорт спричинить серйозні труднощі як у ЄС в цілому, так і для окремих держав-членів.
«Ми продовжуємо вимагати скасування національних заходів, що все ще діють», – додав речник ЄК.
Разом з тим, він не став прогнозувати наступні кроки Європейської комісії.
«Я не буду передбачати жодного потенційного наступного кроку. Ми зосереджуємося на взаємодії з усіма державами-членами, щоб пояснити додаткові гарантії захисту, що надаються оновленою Угодою про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Отже, взаємодія з усіма відповідними державами-членами триває», – наголосив Реньє.
Нагадаємо, Угорщина поставила крапку в питанні заборони імпорту української агропродукції.