Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В Україні з`являться інспекційні пости з контролю безпечності продуктів

У рамках проєкту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», що реалізується спільно зі Світовим банком, проводиться підготовча робота щодо будівництва прикордонних інспекційних постів (ПІП).

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України.

Програмою передбачено будівництво десяти таких постів до кінця 2023 року.

Прикордонні інспекційні пости контролюватимуть безпечність харчових продуктів, основуючись на вимогах та найкращих практиках ЄС, та відслідковуватимуть відповідність продукції санітарним та фітосанітраним заходам. На даний час призначені прикордонні інспекційні пости відсутні на території України, а контроль здійснюється у митницях призначення в середині країни.

В рамках проєкту здійснюється спільна робота з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством фінансів, Державною митною служби та Державною прикордонною службою.  

Наразі триває підготовча робота: вирішуються питання передачі у користування Держпродспоживслужби земельних ділянок, на яких будуть розташовані прикордонні інспекційні пости та узгоджуються містобудівні умови. Ці та інші питання були обговорені 20 квітня під час наради з представниками Світового банку.

«Прикордонні інспекційні пости дозволять підвищити рівень контролю безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин, – розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. – Крім того, це допоможе більш ефективно працювати в напрямку запобігання поширенню на території країни небезпечних інфекційних  хвороб від тварин, які імпортуються в Україну».   

Нагадаємо, Держпродспоживслужба припускає, що ЄС дозволить експортувати фрукти й овочі найближчим часом. Також ми писали про те, що в Україні посилюють контроль за ввезенням насіння сільгоспкультур.