Агромаркет

В Україні зростають ціни на соняшник та олію

Черговий стрибок світових нафтових котирувань зумовив зростання цін на рослинні олії, внаслідок чого в Україні активізувалися закупівлі соняшнику та піднялися закупівельні ціни на нього. Протягом місяця ціни на соняшник виросли на 4000 грн/тонна, а потім обвалилися на 3000 грн/тонна, що постійно тримає ринок у напруженні.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

Так, з понеділка закупівельні ціни на соняшник продовжили зростати слідом за котируваннями соняшникової олії та сягнули 13-13,7 грн/тонна з доставкою на завод.

«На тлі бурхливого зростання ринків пальмової та соєвої олії ціни на українську соняшникову олію за день виросли на $20-30/тонна, до $920-930/тонна (FOB). Суттєво підтримали ціни підсумки тендеру в Єгипті, де агенція GASC придбала 26 тис. тонн української соняшникової олії з поставкою 25 листопада – 15 грудня за найвищою ціною останніх 3 років – $953/тонна (CFR). 

На тендері також вперше після декількох травневих внутрішніх тендерів були закуплені дві партії соєвої олії по 30 тис. тонн у компаній ADM та Posco Daewoo за найвищою з січня 2020 року ціною $860/тонна (CFR).

Крім того, опади на заході та в центрі України затримують збирання соняшника, що призводить до зростання цін на тлі обмеженої пропозиції. Середня врожайність у цих регіонах складає 2,5-2,8 т/га, що може покращити середню врожайність по країні до прогнозованих 2,2 т/га.