Агромаркет

В Україні запустили тестування порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки сільгоспземель

В Україні запустили тестування порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки сільгоспземель

До кінця 2018 року в Україні триватиме бета-тестування Всеукраїнського порталу загальнонаціональної нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільськогосподарського призначення, яке почалося цього тижня.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці в.о. міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Він зазначив, що портал – це дзеркало системи, яка дозволяє прорахувати НГО на будь-якій ділянці в Україні.

«Для громадян-власників землі, які здають ділянки в оренду, – це можливість, спираючись на дані НГО, переконатись у справедливості орендної плати та за необхідності скоригувати її, орієнтуючись на показники земельних аукціонів по району, – пояснив Максим Мартинюк. – У середньому вони завершуються з показником у 20%».

Для орендарів портал дає можливість чітко спрогнозувати свої орендні витрати в будь-якому куточку України та обсяг обов’язкових платежів.

Органи місцевого самоврядування матимуть чітке уявлення про оцінку земельних ресурсів і можливість чітко прорахувати надходження до бюджетів, запровадження планування.

«Також ми очікуємо активізації земельних аукціонів (зокрема, і в електронному форматі), значна частина яких зараз просто не може відбутись, якщо місцева райрада не затверджує НГО на лоти», – додав Максим Мартинюк.

Зауваження та пропозиції щодо роботи порталу приймаються через функцію зворотного зв’язку.

Довідка

Базою для розрахунку НГО земельної ділянки є показники якості ґрунтів. Востаннє ґрунтові обстеження в Україні здійснювалися в 1995 році.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!