Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В Україні за підтримки ФАО сформують стратегію досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Відповідне рішення ухвалили учасники першої зустрічі Національної робочої групи щодо стандартизації та гармонізації методів та методології моніторингу й аналізу стану ґрунтів у рамках створення єдиної уніфікованої платформи для обробки та візуалізації даних моніторингу ґрунтів.

Про це повідомляє прес-служба ФАО.

За словами Олександра Краснолуцького, заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів, інформація про стан земель та поширення окремих видів деградаційних процесів в Україні збираються різними суб’єктами моніторингу із використанням різних методологій, тому вкрай проблематично їх співставити, просторово визначити уражені території та в цілому частку деградованих земель країни.

Він також зауважив, що в Україні, за фінансування Глобального екологічного фонду впроваджується проєкт ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», головним беніфіціаром якого є Міндовкілля.

«У межах реалізації проєкту ми маємо вдосконалити систему моніторингу земель та ґрунтів, а також сприяти досягненню нейтрального рівня їх деградації через впровадження визначених національних завдань», – повідомив заступник міністра.

Нагадаємо, деградація та ерозія ґрунту в Україні частково є наслідком оранки надто великих площ. Як повідомлялося, втрати світової економіки через деградацію земель становлять 10% річного ВВП.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ