Агромаркет

В Україні відбувся перший електронний земельний аукціон

В Україні відбувся перший електронний земельний аукціон

18 жовтня в Україні відбулися перші електронні земельні торги. Аукціон пройшов на платформі OpenMarket державного підприємства «СЕТАМ» Міністерства юстиції України, з яким Держгеокадастр уклав відповідний договір про співпрацю.

Про це повідомили у Держгеокадастрі.

До продажу були запропоновані права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 га у Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.

Торги відбулися по дев’яти лотах. У середньому стартовий розмір річної орендної плати по виставлених на електронні торги земельних ділянках становив 8,3% від нормативної грошової оцінки (НГО) землі. Кількість учасників варіювалася від двох до шести.

За результатами аукціону було досягнуто середньої річної орендної плати у розмірі 34,3%, що більше ніж учетверо вище за стартову.

Найдорожче під час торгів продано права оренди на земельну ділянку на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13 га: стартова ціна зросла до 70,73% від НГО – до 157,79 тис. грн.

Найбільше під час торгів зріс розмір річної плати за користування земельною ділянкою на території Василівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області площею 18,26 га – до 101,32% від НГО (122,17 тис.  грн). Також щодо цього лота було зафіксовано найбільшу кількість зроблених у ході аукціону кроків – 2333.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, пілотний проект дозволяє коригувати систему, відпрацювати всі технічні нюанси та повноцінно підготуватись до її імплементації  по всій країні.

«Однак навіть ці стартові аукціони  вже справляють позитивний фінансовий ефект на добробут місцевих громад, оскільки встановлені на електронних торгах ставки були по більшості лотів значно вищі, ніж на офлайн- аналогах», – додав він.  

За дев’ять місяців 2018 року середня орендна ставка за результатами земельних аукціонів складає 18,77% від НГО.

Загалом до місцевих бюджетів за результатами перших електронних земельних торгів щороку надходитиме понад 630 тис. грн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!