Агромаркет

В Україні створять Експортно-кредитне агентство для стимулювання експорту послуг і товарів

В Україні створять Експортно-кредитне агентство для стимулювання експорту послуг і товарів

Верховна Рада підтримала закон, який передбачає створення Експортно-кредитного агентства в Україні (ЕКА).

Відповідний закон № 2142а «Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування і здешевлення кредитування експорту» у другому читанні та в цілому підтримали 237 нардепа.

Відповідно до закону, для стимулювання експорту товарів, робіт і послуг українського походження Кабінет міністрів України створює ЕКА, яке на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Також агентство бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

У сферу діяльності ЕКА входить підтримка експорту робіт, послуг українського походження, а також товарів переробної промисловості низки груп УКТ ЗЕД.

Задача ЕКА, зокрема, полягає в захисті українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів шляхом страхування, перестрахування і гарантування.

Відповідно до закону, ЕКА створюється у формі публічного акціонерного товариства. Засновником та акціонером, якому належить не менше 50% статутного капіталу +1 акція, є держава в особі Кабміну.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!