Агромаркет

В Україні розглядають запровадження страхування щодо ризиків АЧС

В Україні розглядають запровадження страхування щодо ризиків АЧС

Мінагрополітики розглядає можливість запровадження у 2019 році нових програм підтримки агровиробників, зокрема механізмів компенсації свиногосподарствам втрат, спричинених африканською чумою свиней (АЧС).

Про це заявив керівник експертної групи у сфері ветмедицини, здоров’я та благополуччя тварин директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики Дмитро Мороз, інформує Асоціація свинарів України.

За його словами, кошти існуючих програм підтримки не будуть використані в повному обсязі до кінця року через низку об’єктивних причин. Тому Мінагрополітики розглядає інші можливості підтримки, зокрема компенсацію епізоотичних ризиків для свинарів.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зауважив, що створення страхових чи резервних фондів – справа не одного дня, але це питання варто обговорювати й втілювати у життя.

Він додав, що за логікою відшкодування промисловим виробникам щодо АЧС варто було би прив’язати до рівня біобезпеки господарства.

«Було би справедливо, щоб рівень біобезпеки оцінювали незалежні консультанти або представники страхової компанії, а не чиновник, який вирішує обсяги компенсації», – вважає Володимир Лапа.

За словами провідного консультанта з питань агрострахування в Україні Максима Шилова, досвід інших країн свідчить про те, що держпідтримка є імпульсом, мотивацією для агровиробника страхувати свою діяльність.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!