Агромаркет

В Україні немає жодного підприємства, яке б розпаювало землю під хмільниками

Поділитись:
В Україні немає жодного підприємства, яке б розпаювало землю під хмільниками

Проблема узаконення землі під хмільниками є сьогодні найгострішою для хмелярських господарств.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Микола Михайлов, директор ТОВ «Хопштайнер Україна» (Житомирська область), яке займається вирощуванням та переробкою хмелю.

«Коли в Україні проходило розпаювання землі, питання, як роздати землю під хмільниками й виноградниками, залишилося законодавчо неврегульованим, – пояснив він. – Тому ці ділянки залишили у спільній власності пайовиків, членів реформованих КСП. Це призвело до того, що в Україні сьогодні немає жодного підприємства, яке б розпаювало землю під хмільниками».

Отже, за словами Миколи Михайлова, згадані земельні ділянки висять у повітрі: продати їх, якщо відкриється ринок землі, чи укласти на них договори оренди неможливо.

«Сьогодні частину орендної плати ми виплачуємо сільрадам, частину – селянам, – розповів директор «Хопштайнер Україна». – Хоча, за великим рахунком, цього робити не повинні, адже жодних документів, які засвідчували би право власності на землю, у людей немає».

Микола Михайлов додав, що, не чекаючи, доки проблему вирішать на державному рівні, самостійно намагаються шукати вихід із ситуації, яка склалася. «Зокрема, в одному з наших господарств-партнерів зараз проводимо досить витратний у фінансовому плані експеримент: за власні кошти виготовляємо селянам технічну документацію на земельні ділянки, щоб у майбутньому укласти договори оренди землі під хмільниками, – зазначив він. – Така процедура триває вже два роки».

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями