Агромаркет

В поточному сезоні українські аграрії отримали агророзписок на 120 млн.$

В поточному сезоні українські аграрії отримали агророзписок на 120 млн.$

В сільськогосподарському сезоні 2015-2016 років агровиробникам наразі видано 41 аграрну розписку на суму близько 120 млн. доларів США, з них фінансових розписок на суму близько 61 млн.грн., та товарні розписки на поставку 4000 тон пшениці та 9800 тон кукурудзи.

При цьому в сільськогосподарському сезоні 2014-2015 років аграрні розписки застосовувалися лише в межах пілотного проекту в Полтавській області. Було видано 10 розписок на загальну суму близько 3,5 млн. дол. США. Розмір середнього зобов’язання за аграрною розпискою був близько 3 млн.грн. Всі 10 добровільно виконані боржниками.

У вересні 2015 року використання аграрних розписок було поширене ще на три області, тож зараз проект поширений вже на 4 області — Полтавську, Харківську, Черкаську та Вінницьку.

Аграрні розписки служать для оформлення боргових зобов’язань агровиробників і видаються в обмін на отримання від кредиторів коштів, товарів або послуг (що відбулося чи очікується в майбутньому), і використовуються як для прямого кредитування, так і для справедливого розподілу ризиків цінових коливань на продукцію, що передається з відстроченням платежу або в товарний кредит.

Практичне використання аграрних розписок в Україні розпочалося в 2014 році в межах Полтавської області за спільним наказом Мінагрополітики та Мінюсту “Про запровадження пілотного проекту з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок”.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!