Агромаркет

В Києві відбудеться Перший український зерновий саміт

Українська зернова асоціація організовує Перший Український Зерновий Саміт, на якому перші особи міністерств та відомств, а також компаній-лідерів зернового ринку України проаналізують попередні виклики та сформують майбутнє розвитку зернової галузі України на найближчу перспективу.

Про це повідомляє пресслужба УЗА.

Зерновий саміт відбудеться 22 лютого 2022 року.
Дата проведення саміту обрана не випадково, адже наприкінці лютого – на початку березня, перед початком весняної посівної кампанії, гостро постає питання викликів майбутнього сезону, і доволі складно віднайти відповіді на них самотужки. Виправити цю ситуацію повинен Український Зерновий Саміт, який покликаний надати майданчик, на якому зернова спільнота разом сформує бачення майбутнього зернового ринку.
Тематика заходу зосередиться винятково на зерні, яке поєднує різні сектори економіки України, є основою аграрної галузі країни (яка формує близько 10% ВВП країни) та забезпечує близько 45% від українського агроекспорту. Зокрема, на Зерновому Саміті обговорюватимуть важливі та актуальні для українського зернового ринку теми, а саме майбутній розвиток української зернової галузі, світові тенденції розвитку торгівлі зерном, фітосанітарні виклики України, нову фіскальну політику України та розвиток зернової логістики. Окрім того, на Зерновому Саміті відбудеться презентація нового банківського інструменту – Механізму банківської гарантії для форвардних зернових контрактів.
Нагадаємо, агровиробники та Мінагро визначили граничні обсяги експорту пшениці.