Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В Індії у 2020 році очікується рекордний урожай пшениці

Озима пшениця

Очікується, що у 2020 році Індія другий сезон поспіль збере рекордний урожай пшениці. Так, збільшенню врожайності та розширенню посівних площ під цією культурою сприяє найвологіший за останні 25 років мусон.

Про це повідомляє Електронна зернова біржа Grain Trade.

«На тлі значних запасів це змусить уряд країни, яка є другим у світі виробником пшениці, збільшити закупівлю зерна у фермерів та активізувати експорт, щоб підтримати внутрішні ціни», – йдеться в повідомленні . 

Як зазначається, індійські фермери збільшують площі сівби пшениці, оскільки завдяки державним закупівлям ціни на неї стабільніші, ніж на інші культури. 

З двох десятків культур, на які уряд встановлює мінімальні ціни підтримки (MSP), державні агенції купують переважно рис та пшеницю. У 2020 р закупівельна ціна на місцеву пшеницю нового врожаю виросте на 4,6% – до $268,22/тонна, що зробить її ще привабливішою для фермерів. 

Втім, експерти прогнозують проблеми з експортом пшениці з Індії у наступному році, оскільки за нового рівня цін MSP її ціна на базисі FOB становитиме $300/тонна, тоді як країни-конкуренти пропонують пшеницю по $250/тонна та нижче. 

Країна не зможе експортувати навіть 1 млн тонн із зібраних 100 млн тонн пшениці за відсутності урядових субсидій на експорт.

Довідка

У 2019 році Індія зібрала 102,19 млн тонн пшениці. Тут збирають один урожай пшениці на рік, сіяти її починають у жовтні, а жати – у березні. Державні запаси пшениці станом на 1 листопада складали рекордні 37,4 млн т, що на 13% перевищує показник минулого року. У 2018/19 МР країна експортувала 226,225 тис. тонн пшениці, тоді як рекорд країни – 6,5 млн тонн у 2012/13 МР. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали