Агромаркет

В Європі ускладнилася ситуація з АЧС

В Європі ускладнилася ситуація з АЧС

Тенденція до погіршення епізоотичної ситуації щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) у Європі простежується впродовж 2018 року, а особливо – за результатами липня.

Відповідно до інформації Європейської системи нотифікації про хвороби тварин (ADNS), найбільше випадків серед домашніх тварин упродовж року фіксується в Румунії та Польщі.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Так, у Польщі за сім місяців 2018 року було виявлено 78 випадки АЧС серед домашніх свиней із загальною кількістю ураженого поголів’я понад 20 тис. Лише у липні було зафіксовано 36 випадків із майже 6,9 тис. ураженого поголів’я. У дикій фауні у січні-липні було зафіксовано 1712 випадків із понад 3 тис. ураженого поголів’я. У липні ця цифра сягнула 210 випадків та 267 поголів’я відповідно.

У Румунії протягом перших семи місяців 2018 року було зафіксовано 544 випадки АЧС серед домашніх тварин (понад 70,8 тис. – уражене поголів’я). Причому переважна більшість припадає саме на липень: 341 випадок серед домашніх тварин із майже 69 тис. уражених свиней.

У Росії у січні-липні цього року зафіксовано 38 випадків АЧС серед домашніх тварин (майже 172 тис – уражене поголів’я), у липні – 19 випадків. У дикій фауні теж спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків: за рік зареєстровано 3633 випадки.

Загалом за сім місяців 2018 року в Європі було зареєстровано 4406 випадків АЧС серед домашніх і диких свиней.

Ба більше – на початку серпня зареєстровано перший спалах АЧС і в Китаї.

Довідка

В Україні за січень-липень 2018 року було зареєстровано 60 випадків АЧС серед домашніх тварин (10,6 тис. – уражене поголів’я), з них у липні – 12 випадків. За цей же період зареєстровано 35 випадків АЧС у дикій фауні із загальною кількістю ураженого поголів’я 338. У липні спостерігалася динаміка до зменшення кількості випадків АЧС в Україні порівняно з минулим роком.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!