Агромаркет

В «Агротрейд» пояснили зростання цін на соняшник

Починаючи з серпня в Україні зростають ціни на соняшник.

Про це повідомляє пресслужба «Агротрейду».

Директор департаменту внутрішньої торгівлі групи «Агротрейд» Олександр Павленко пояснює цю тенденцію декількома причинами: «Минулими роками переробники мали перехідні запаси соняшнику і зазвичай олійноекстракційні заводи використовували ці залишки на початку сезону. Цьогоріч ситуація змінилася. Через високу вартість соняшника переробники не запасались залишками минулого року й розпочали новий сезон з соняшником нового врожаю. Проте через дощі збір урожаю був затриманий, тому на ринку утворилася нестача сировини. Це викликало між переробниками конкуренцію за соняшник. Як результат — відбулося зростання ціни. Іншим фактором є те, що спостерігаючи за ростом цін, фермери не поспішають продавати врожай та чекають на найвигідніші умови для себе, що теж сприяє подальшому зростанню вартості».

Проте, за словами фахівця, навряд чи ця тенденція буде тривалою — українська олія здебільшого експортується, а в світі ціни на цю продукцію стабільні. Тому, коли погода дозволить поновити збиральну кампанію і пропозиція по соняшнику збільшиться, ціни на внутрішньому ринку можуть почати знижуватись.

Нагадаємо, «Агротрейд» збільшить посівні площі під озимою пшеницею на 3 тис. га. Також ми писали, що «Агротрейд» створює п’ять центрів випробування технологій.