Агромаркет

Узбекистан на очах стає потужним суперником України на плодоовочевому ринку

Поділитись:
Узбекистан на очах стає потужним суперником України на плодоовочевому ринку

Українські виробники плодоовочевої продукції вже цього року відчують конкуренцію з боку Узбекистану.

У цьому переконаний Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.
 
«За рік Узбекистан використав більше $100 млн кредитної лінії Всесвітнього банку для розвитку виробництва, зберігання та переробки овочів та фруктів, і це тільки гроші від одного донору. Минулого року Азійський банк розвитку схвалив подібну кредитну лінію для Узбекистану на суму $154 млн, – зазначив експерт. – Цілком імовірно, що протягом наступних чотирьох років Узбекистан отримає тільки на розвиток плодоовочевого бізнесу від різних донорів приблизно $1 млрд. Ці гроші не враховують суми коштів технічної допомоги та різних грантів, які можуть сягнути ще приблизно $200 млн».
 
При чому, наголошує Андрій Ярмак, ці кошти – лише приблизно 15% від того, що інвестує приватний бізнес у розвиток галузі. Тому фактично протягом 2016 року в плодоовочеву галузь було вкладено не менше $500 млн, і сума в наступні роки буде лише зростати.
 
Він припускає, що до 2020  року Узбекистан збиратиме до 1 млн тонн яблук, що дуже багато навіть для такої відносно великої країни, де  живе 33 млн споживачів.

«Отже Узбекистан буде вимушений експортувати великі обсяги яблука, незважаючи на страшно дорогу логістику, – розмірковує Андрій Ярмак. – Звичайно, це призведе до розвитку виробництва яблучного концентрату в країні, але частина якісної продукції буде постачатися на ринки Росії, Казахстану, Таджикистану та інших країн регіону, створюючи відчутну конкуренцію продукції з країн ЄС, Молдови та України».
 
Експерт ФАО підкреслив, що цього року в Узбекистані закладають величезні площі інтенсивних садів черешні, абрикосу, персику, сливи, столового винограду та горіхів. У минулому році тенденція була подібною: акцент зміщувався з яблук на черешню та інші, більш прибуткові культури.  

«Вже цього року на ринок РФ надійде дійсно значний обсяг черешні з Узбекистану. Крім того, я впевнений, будуть також поставки і до ЄС. Отже, Україна отримає конкурента і на цьому ринку», – наголосив Андрій Ярмак.
 
Окрім розвитку інтенсивного садівництва в Узбекистані,  в процесі будівництва знаходяться величезні проекти з виробництва заморожених та сушених овочів та фруктів.

Виробники вже вчаться вирощувати і броколі, і цвітну капусту, і вишню, і навіть ягоди. Переважно це відносно великі проекти порівняно з українськими і велетенські, якщо рівняти їх мірками Польщі.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями