Агромаркет

Уряд відхиляє великі заявки на ліцензування експорту базових продуктів

Кабінет міністрів України відхиляє великі заявки від сільосптоваровиробників на ліцензування експорту зерна та інших базових продуктів з метою недопущення монополії на ринку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону UAразом нагадав, що одразу після початку війни було запроваджено ліцензування – контроль експорту. Базові продукти – продовольчу пшеницю, гречку, овес, цукор, яйця, м’ясо птиці – можна експортувати тільки після отримання погодження від уряду та Мінекономіки.

«Тому ми чітко стежимо за балансом, бачимо, скільки нам потрібно для внутрішнього споживання, плюс від 3 до 6 місячний резерв, залежно від типу продукції. І тільки якщо є продукція понад цей баланс, тоді видаємо цю ліцензію. Це регулювання діятиме як мінімум до кінця війни і певний період після її завершення, до стабілізації ринків», – запевнив Тарас Висоцький.

Він також додав, що великі заявки на ліцензію уряд відхиляє, щоб не створювати монополію та підтримати максимальну кількість с/г товаровиробників, і щоб була максимальна конкуренція. Нагадаємо, експорт агропродукції переорієнтовується за допомогою країн ЄС. Також ми писали, що Україна втричі збільшила пропускну спроможність експорту агропродукції