Агромаркет

Українська кукурудза - найдешевша на світовому ринку

Українська кукурудза - найдешевша на світовому ринку

Несподіване збільшення у січневому звіті USDA прогнозів світового виробництва та запасів кукурудзи у 2023/24 МР призвело до падіння біржових котирувань, що посилило тиск на закупівельні ціни в Україні.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade. 

В грудні на тлі стабільної роботи чорноморського коридору та портів експортний попит на кукурудзу в Україні суттєво посилився, внаслідок чого закупівельні ціни виросли до 158-162 $/т з доставкою до портів Чорного моря та до 165-170 $/т з доставкою до портів Дунаю, а гривневі ціни після зростання курсу долара до 38-38,2 грн/$ сягнули 6550-6650 грн/т.

Минулого тижня гривня зміцніла до 37,8-37,9 грн/$, тому трейдери відкоригували гривневі ціни, а після виходу звіту USDA знизили валютні ціни на 3-5 $/т до 155-156 $/т (6250-6400 грн/т) з доставкою до портів Чорного моря.

Українська кукурудза залишається найдешевшою на світовому ринку, а попит на неї зберігатиметься високим до березня, коли на ринок вийде аргентинська кукурудза. Тим більше, що американські фермери не поспішають продавати своє зерно за низькими цінами в очікуванні сезонного скорочення поставок кукурудзи з Бразилії.  

Нагадаємо, ціни на кукурудзу на українському ринку поступово знижуються. Раніше діапазони цін на українському ринку кукурудзи розширились.