Агромаркет

Українці зможуть без обмежень купувати іноземну валюту та банківські метали

З 5 листопада українці зможуть купувати іноземну валюту та банківські метали без обмежень по сумі.

Таке рішення Нацбанк ухвалив у рамках політики зняття валютних обмежень.

Денний ліміт в 150 тис. грн (через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу) скасований. Одночасно припиняє діяти вимога до фізосіб надавати банку документи, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.

«Ці послаблення не матимуть істотного впливу на валютний ринок. Переважна більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми до 150 тис. грн, а загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням сьогодні співставні», – заявили в НБУ.

Наразі 150 тис. грн – це ліміт фінансового моніторингу. Нижче цієї суми українцям, частіше за все, не треба доводити походження коштів при проведенні фінансових операцій. Кабмін пропонує підняти поріг фінмоніторингу до 400 тисяч грн.

Як зазначається, лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дозволили Національному банку скасувати в цьому році вже більше 30 валютних обмежень, в тому числі для населення.

Зокрема, у лютому була дозволена онлайн-купівля іноземної валюти. Також була введена система інвестування за рубіж в рамках е-лімітів (сьогодні до 50 тис. євро на рік для фізичних осіб) без необхідності отримання індивідуальних дозволів або ліцензій в Національному банку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!