Агромаркет

Спрощено порядок видачі ліцензій на переказ коштів у гривні

Нацбанк спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів в національній валюті без відкриття рахунків. Зокрема, скасовано обов’язок небанківської установи узгоджувати з державним регулятором внутрішні правила про переказ коштів.

Про це повідомляє НБУ.

Відтепер у пакеті документів для отримання ліцензії замість внутрішніх правил про переказ коштів подаватиметься інформаційна довідка щодо умов та порядку надання небанківською установою послуг з переказу коштів у формі опитувальника за встановленим зразком.

Як зазначається, така форма документа буде більш зрозумілою і прозорою для заявника. Її підготовка заявником та опрацювання співробітниками НБУ потребуватиме значно менших витрат часу.

«Щодо внутрішніх правил про переказ коштів, то вони стають документом виключно внутрішнього користування небанківської установи.  Розробляється та затверджується такий документ (разом з порядком внутрішнього контролю та іншими внутрішніми документами) до початку надання послуг з переказу коштів у відповідності з оновленими вимогами до них, гармонізованими з Директивою (EU) 2015/2366 (PSD2) та Керівними принципами ЕВА», – йдеться в повідомленні.

Крім того, оновлено вимоги до бізнес-плану, який подається небанківською установою до Нацбанку для отримання ліцензії.

Відповідні зміни до положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків були затверджені постановою НБУ № 128 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Постанова набирає чинності з 15 листопада 2019 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!