Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна забезпечує 13% світового експорту кукурудзи

Україна поточного сезону забезпечує близько 13% світового експорту кукурудзи.

Про це AgroTimes розповіла Анна Танська, керівник відділу локальних ринків «АПК-Інформ».

За її словами, Україна здала позиції на глобальній арені експорту кукурудзи. Адже в попередні два сезони ми забезпечували 17% світового експорту кукурудзи. 

Поточного сезону трейдери зіткнулися з доволі стриманим зовнішнім попитом, в тому числі таких вагомих імпортерів, як ЄС і Єгипет.

Тим не менше, за даними «АПК-Інформ», за 5 місяців поточного сезону експортний потенціал української кукурудзи реалізовано на 56%.

«За жовтень-лютий 2020/21 МР Україна відвантажила на зовнішні ринки 13,2 млн тонн, з яких 4,7 млн тонн припало на Китай і 4,4 млн тонн на ЄС. Для порівняння: за такий самий період минулого сезону в КНР було поставлено 1,9 млн тонн, а до країн ЄС – 7,1 млн тонн (сезоном раніше – 1,5 і 9,3 млн тонн відповідно)», – зауважила Анна Танська.

Експертка уточнила, що Єгипет за жовтень-листопад 2019/20 МР наростив закупівлі української кукурудзи до 2,6 млн тонн проти 1,5 млн тонн у сезоні-2018/19, а поточного року закупив лише 1,5 млн тонн зернової.

«Тож маємо пертурбацію в рейтингу основних імпортерів української кукурудзи, першопричиною якої стало стрімке зростання цін на кукурудзу українського походження та істотне зниження її конкурентоспроможності на світовому ринку», – підкреслила Анна Танська.

Нагадаємо, Україна посідає 4 місце в рейтингу світових експортерів кукурудзи.